FOTOĞRAFÇILIK

Fotoğrafçılık

FOTOĞRAFÇILIK

Kameram ile anılar yakalamayı ve fotoğraflar sayesinde geçmiş maceralarımı yeniden yaşamayı seviyorum. Yıllarca gerçekleştirdiğim yalnız seyahatlerim, fotoğrafçılık ekipmanıyla hafif seyahat etmeyi öğrenmemi sağladı. Ayrıca başkaları tarafından çekilen fotoğraflar için profesyonel düzenleme becerileri geliştirmem gerektiğini anladım. Tutkumu Instagram’da paylaşmayı seviyorum! Şimdide bunları bloğumda sizlerle paylaşmak istedim.

Fotoğrafçılık Nasıl Yapılır

Olay tamamen sizin bakışınızla ilgilidir. Fakat istediğiniz gibi fotoğraflar çekmek istiyorsanız, ne tür ekipmanlara ihtiyacınız olduğunu bilmeniz gerekir. Hayalinizdeki fotoğrafları yakalamak için tarzınızı oluşturmalısınız. Amacınıza yönelik çekim yapmak istiyorsanız bunlar hakkında genel bir fikir edinin.

Seyahatlerimde kullandığım nasıl fotoğraf çektiğim hakkında her zaman sorular alıyorum, bu yüzden kompakt kameram ve ekipmanlarımın tam listesi burada!

Fotoğrafçılığınızı geliştirmek ister misiniz? İşte kameranızla manuel modda çekim yapmak için başlangıç ​​kılavuzum!

Daha fazla okuyun

Seyahatlerinizin inanılmaz fotoğraflarını çekmek için pahalı bir fotoğraf makinesine ihtiyacınız yok. İşte akıllı telefon seyahat fotoğrafçılığı için mükemmel rehberim!

Fotoğrafçılık ile Keşfedin

Bir sonraki rotanızı seçin. Böylece farklı insanlar, kültürler, gelenekler ve manzaralar görün.

Keşfetmeye çıkarken yanınızda mümkün olduğunca az şey taşıyın. Genelde yanımda günlük çanta ve kamera getiririm. Kameramla fotoğraf çekmediğim zamanlarda telefonumla çekim yapıyorum.

Sevdiğimiz bir âna dönüş bileti olarak, fotoğraf çekiyoruz.

En İyi Seyahat Fotoğrafçılığı İlhamı!

Fotoğrafçılık alanında teknoloji ciddi şekilde değişti. Güzel ve yüksek çözünürlüklü fotoğrafları, rahatça yanımızda taşıyabileceğimiz ekipmanlarla çekebiliyoruz. Telefon fotoğrafçılığı yanı sıra, profesyonel DSLR fotoğraf makineleriyle yapılan çekimler için birçok uygulama da var. Ayrıca fotoğrafçılık için yapılan paylaşımlardan ilham alabileceğiniz Pinterest gibi ortamlar var.

Uzun yıllardır yaptığım seyahatlerimden sonra, benden size biraz fotoğraf ilhamı.

Ne İstediğinizi Bilin

  • Seyahatinizden önce araştırın
  • Bir selfie çubuğu veya bir tripod getirin
  • Zamanlayıcı ayarı en iyi arkadaşınızdır
  • Size uygun fotoğraf ekipmanı araştırın
  • Yardım istemekten korkmayın
  • Seri çekim veya uzun pozlama kullanın
  • Doğru zamanı ve ışığı düşünün

Şimdi gezin! Kameranız veya telefonuz ile yola çıkın ve gördüğünüz her muhteşem santimini çekin. Fotoğrafçılık ile dünyanın tüm güzelliğini yakalayın ve seyahat anılarınızı sonsuzlaştırın!

Instagtam

Instagramda beni takip edin!