BLOG

BURADAN BAŞLAYIN

Merhaba ben Cahit! Sizlerin dünyayı dolaşacak özgüveni bulmalarına yardımcı olmak için Cahit Buradaydı’yı yarattım. Bu seyahat blogu, yalnız seyahatten bavul hazırlama rehberlerine ve fotoğrafçılık ipuçlarına kadar her konuda sayısız kaynak bulacaksınız.

Özel seyahat ipuçları ve daha fazlası için bültenime abone olmayı unutmayın. Mutlu keşifler!

 • İLHAM ALIN

  Her şey sırayla! Nereye gitmek istersin? Dünyada çok fazla harika destinasyon var ve ülkelere seyahat etmek için faydalı rehberler paylaşıyorum! Yolculuk tutkusu genellikle uzak bir yerin güzel bir görüntüsüne hayran kalarak ve onu seyahat edilecekler listenize ekleyerek başlar. Hayalinizdeki yolculuğa çıkmak istiyor, ancak sizin için doğru destinasyonu seçmek için biraz ilhama ihtiyacınız varsa, gezilecek yerler hakkındaki yazılarıma ve kitap önerilerime seyahat blogumda göz atın!

 • SEYAHATİNİZİ PLANLAYIN

  Hayalinizdeki seyahati planlarken nereden ilk adımı atacağınızı bilmeyebilirsiniz. İlk adım nedir? İkincisi ne? … Seyahat, çok fazla bilgi gereken bir konu gibi mi? Ne kadar gözünüzde büyütürseniz o kadar çok şey düşünmek zorunda kalırsınız.

  Seyahat için bavul hazırlamak yolculuğun en zor kısmıdır. Gideceğiniz yerde nasıl en rahat gezeceğiniz önemlidir! Birçok ülkeyi gezdim, bu yüzden destinasyonunuz için doğru çantayı nasıl alacağınızı ve en iyi hazırlama ipuçlarımı seyahat blogumda özetledim! Hazırlama işin eğlenceli kısmı olmalı.

  İpuçları, size mümkün olan en pratik seyahat organize etmenizi sağlayacak.

 • PÜF NOKTALAR

  Varış noktanızı seçtikten ve nihai planınızı yaptıktan sonra, ayrıntıları belirlemenin zamanı geldi. Yıllarca süren uluslararası seyahatten sonra birçok şey öğrendim, bu yüzden seyahat ederken karşılaşabileceğiniz hemen hemen her durum için kapsamlı seyahat rehberleri yazdım. İlk yalnız seyahatiniz mi? Ülke dışına ilk çıkışınız? Ya da belki bir bütçeyle mi seyahat ediyorsunuz? Yeni gezginlere püf noktaları size yardımcı olabilir.

 • FOTOĞRAFÇILIK

  Gezginler fotoğrafçılık ile anlarını sonsuzlaştırır. Ancak, fotoğrafçılık ekipmanına yatırım yaparken yanlış ekipmanı satın almak para israfına yol açabilir. Bu bölüm size ihtiyaç duyacağınız ekipmanları ve nasıl çekim yapmanız gerektiğini öğretecek!

BURADA NE ÖĞRENECEKSİNİZ

Nasıl seyahat edeceğinizi öğrenmek, bir destinasyonun otantik yanını deneyimlemek ve hayalinizdeki seyahati gerçeğe dönüştürmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu seyahat blogu size deneyimlenmiş ipuçları, tavsiyeler ve öneriler sunacak, böylece daha profesyonelce daha fazla yer görebilirsiniz.

Bu seyahat blogunda şunları bulacaksınız:

 • Yılların deneyiminden test edilmiş seyahat ipuçları
 • Çeşitli geçmişlere, cinsiyetlere, renklere ve milletlerden insanlarla tanışmanızı sağlayacak seyahat profili
 • Sizi devam etmeye teşvik edecek destekleyici ilham
 • Dünyadaki herhangi bir destinasyona dair seyahat rehberleri
 • Hangi sitelerin gerçekten düşük bütçeyle gezmenize yardımcı olduğuna yönelik ayrıntılar!
 • Güzel bir resimden çok daha fazlası, bir yaşam tarzı ve bir tutku
KARİYER SAHİBİNDEN SEYAHAT YAZARLIĞI

Her gün şunu düşünüyorum: “Dünyanın dört bir tarafında insanlar şuan neler yapıyor ve gezdiğim yerler nasıl?” Buradaki misyon, diğer tüm bloklardan daha kapsamlı olmaktır.

Sizi tur firmalarından kurtarmak için buradayım. Tam zamanlı bir işte çalışıyorsunuz ve yoğun trafik saatlerinde ömrümüz geçiyor. Ancak hafta sonu kaçamakları veya üç haftalık bir tatil için günlük hayatınızdan kaçmak istiyoruz. Neden? Bize macera ve uzun süreli anılar getiriyor.

Diğer birçok seyahat blogunun aksine, burada sponsorlu içerik veya ücretli geziler bulamazsınız. Her konaklama, restoran veya turistik yer tarafımdan ziyaret edildi ve sponsor kullanmadım. Seyahati yaşam tarzı yaptım.

Hostellerde ve ekonomik otellerde konakladım, otobüs veya tren kullanırım, sokak lezzetlerini deniyorum ve paradan tasarruf etmek için seyahat kartlarını kullanıyorum. Bunu tıpkı benim gibi dünyayı görmek isteyen gerçek gezginler gibi yapıyorum – çünkü bizler gezgin topluluğuyuz.

Ayrıca, tavsiye edilen her şirket, faydalı oldukları ve seyahatlerde kullanıldığı için belirtilmiştir – reklam için para ödememektedirler.

Bu seyahat blogu, bir gezi markası için gösterişli bir reklam değil, size gezinin gerçekte nasıl olduğunu göstermekle ilgilidir. Size yol göstererek hayallerinizi gerçekleştirmeye yardımcı olacağım.

Konu seyahat olduğunda her birimizin farklı tarzları ve bunların zorlukları var. Size doğru şekilde yardımcı olmak istiyorum, bu nedenle sosyal medyadan lütfen size en iyi NASIL yardımcı olabileceğimi söyleyin, size bununla ilgili ücretsiz ipuçları göndereyim.

AYRICA haftalık kişisel bir e-posta göndererek, bu sorularınızı gidermeniz ve daha fazla seyahat ile daha iyi anılarla dolu bir hayata adım atmaya başlamanız için size ilham veriyorum.

Öyleyse gelin, okuyun, öğrenin ve bana bir kartpostal gönderin! 🙂

Bu seyahat blogunu ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.

Maşuk Cahit

IMG_2012
IMG_2014
IMG_2011
IMG_2016
IMG_2017

Ayrıca beni Instagramda beni takip edin!